مکانیزم درب آسانسور

در دنیای مدرن امروز، با افزایش ساختمان های آسمان خراش، آسانسورها به یک دستگاه مهم و ضروری برای آسایش افراد جامعه تبدیل شده اند. از این رو توجه به انواع مکانیزم درب آسانسور و نحوه عملکرد آنها می تواند یک موضوع مهم به خصوص برای مهندسان طراح و سازنده ساختمان ها محسوب شود.

آشنایی با انواع مکانیزم درب آسانسور

انواع مکانیزم درب آسانسور یا همان سیستم محرک درب آسانسور، جهت باز و بسته نمودن درب به طور اتوماتیک لحاظ شده اند. مکانیزم درب آسانسور در درب کابین در نظر گرفته شده است. به این ترتیب زمانی که آسانسور به سر طبقه می رسد درب کابین باز شده و قفل درب طبقه نیز درگیر می شود. در نتیجه این امر درب آسانسور باز می گردد. هنگام بسته شدن درب کابین نیز، مکانیزم قفل، درب طبقه را به آرامی آزاد می کند و باعث بسته شدن درب آسانسور می گردد. در این صورت کابین آسانسور می تواند مسیر حرکت خود را بدون برخورد به قفل ها ادامه دهد.

یکی از مهم ترین اجزای یک آسانسور کامل درب آن است که از لحاظ ایمنی سازه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. علاوه بر این نوع درهای نصب شده برای آسانسور در شکل ظاهری آسانسور نیز تاثیر می گذارد. در حال حاضر انواع مختلفی از درها برای آسانسور طراحی شده و قابل نصب اند. اما به طور کلی تمامی آنها را می توان در سه گروه غیراتوماتیک (دستی)، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک تقسیم بندی کرد. درهای دستی معمولاً توسط کاربر باز و بسته می شوند. در حالی که درب اتوماتیک توسط یک اپراتور درب کنترل می شود. برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد درهای آسانسور، این مقاله را به معرفی انواع مکانیزم درب آسانسور اختصاص داده ایم. با ما همراه باشید.

درب های غیراتوماتیک (دستی)

این نوع از درب آسانسور در حال حاضر بیشتر در ساختمان های قدیمی دیده می شود. اینگونه از درها معمولاً توسط کاربر اداره می شوند. گرچه برخی از مدل های جدیدتر به طور خودکار نیز بسته می شوند. درب های غیراتوماتیک در آسانسورهای قدیمی و کوچک اروپایی که قدمت آنها به دهه ۵۰ و ۱۹۷۰میلادی باز می گردد، رایج بوده اند.

درب های نیمه اتوماتیک

در این نوع از درب های آسانسور با توجه به اینکه درب طبقات با دست باز می شود، ولی درب کابین به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود، به آنها درب های نیمه اتوماتیک می گویند. این درب ها برای ساختمان هایی که از فضایی خوبی در پاگرد طبقاتی برخوردار هستند مناسب است. در بخش های بعدی در خصوص درب طبقه و درب کابین آسانسور بیشتر توضیح خواهیم داد.

مکانیزم درب آسانسور

درب های اتوماتیک

در این نوع از درب های آسانسور، درب طبقه همراه با درب کابین باز و بسته می شود. در واقع نیروی محرکه هر دو به وسیله ساسپنشن تامین می گردد. این نوع از درب های آسانسور از استاندارد ویژه ای برخوردارند. تقریباً تمام درهای اتوماتیک توسط یک اپراتور درب در کابین آسانسور کنترل می شوند. این درب ها در مکان های مختلفی از جمله مدارس، بیمارستان ها، فرودگاه ها، مراکز صنعتی و مراکز خرید به کار می روند. درب های اتوماتیک همچنین بسیاری از ویژگی هایی را ارائه می دهند که درهای دستی از آنها استفاده نمی کنند. برخی از این ویژگی ها عبارت اند از: سنسورهای فشار، کنترل سرعت و تشخیص مانع. از سنسورهای ایمنی درب های اتوماتیک آسانسور برای جلوگیری از برخورد درب با هر نوع جسمی که در مسیر آن قرار می گیرد استفاده می شود.

آشنایی با انواع درب اتوماتیک

درهای کاملاً اتوماتیک را می توان در سه دسته اصلی افقی، عمودی و تاشو بررسی کرد. درب اتوماتیک افقی آسانسور از پرکاربردترین مدل درب در هر مدل فناوری آسانسور محسوب می شود. درب اتوماتیک عمودی نیز یکی از معدود مدل های درب است که در آسانسورها استفاده می شود. این درب ها بیشتر در آسانسورهای باربری کالا استفاده می شوند. این درها برای باز شدن به سمت (بالا) یا (پایین) و یا (بالا و پایین) حرکت می کنند.

آشنایی با درب کابین آسانسور

یکی از بخش های اساسی درب آسانسور درب کابین است که روی کابین آسانسور نصب می شود. درب هایی که روی کابین نصب می شوند نیز مانند درب طبقات آسانسور از انواع مختلفی ( تلسکوپی، سانترال و … ) برخوردار هستند.

آشنایی با درب طبقه آسانسور

در یک دستگاه آسانسور، به تعداد توقف های آسانسور در هر طبقه،  از یک درب طبقه استفاده می شود. این درها در محل ورودی طبقات به کابین قرار می گیرند. برخی از مشخصات مهم برای یک درب طبقه آسانسور با کیفیت عبارتند از: وزن بالا، ضد حریق، برخورداری از لولا و بلبرینگ مقاوم، دارای فوم آکوستیک و غیره. در ادامه موضوع انواع مکانیزم درب آسانسور، به معرفی و بررسی انواع مختلف درب طبقات آسانسور می پردازیم:

درب طبقه لولایی آسانسور

از آنجا که درب لولایی آسانسور تنها شامل یک درب و یک چارچوب ساده می باشد از لحاظ عرضی به فضای کمی نیاز دارد و نسبت به انواع دیگر نیز ارزان تر است. با این وجود این درب ها با زاویه ۹۰ درجه نسبت به دیوار باز می شوند و به همین خاطر موجب مسدود شدن راهرو می گردند. از طرفی افراد معلول و سالمند برای باز کردن این درب ها با مشکل رو به رو خواهند شد. از دیگر معایب درب طبقه لولایی می توان به عدم کنترل زمان باز و بسته شدن این درب اشاره کرد. این مورد موجب افزایش زمان ترافیک ساختمان می گردد.

درب طبقه تلسکوپی (از یک طرف بازشو)

درب طبقه تلسکوپی برای اماکنی نظیر مراکز تجاری و اماکن عمومی پر تردد به کار می رود که از ورود و خروج بسیار زیادی برخوردار هستند. عملکرد این درب ها تقریبا همانند درب های اتوماتیک کشویی است. این درب ها یک راه حل مناسب جهت دستیابی به حداکثر عرض بازشو در مکانیزم کشویی هستند. البته از آنجا که درب تلسکوپی آسانسور از یک طرف باز می شود، نسبت به درب سانترال ( از وسط باز شو) برای باز شدن به زمان بیشتری احتیاج دارد.

درب طبقه سانترال (از وسط بازشو)

می توان گفت این نوع از درب ها از لحاظ مکانیکی بسیار ساده طراحی شده اند. علاوه بر این از ظاهر زیبایی نیز برخوردار هستند. در درب طبقه سانترال (از وسط باز شو)، دو قسمت درب با هم باز و بسته شده و به طور همزمان به هم نزدیک و از هم دور می شوند. بنابراین سرعت عملکرد این نوع از درب طبقه آسانسور بسیار بالا است. این صرفه جویی در زمان برای ساختمان های بزرگ و یا مکان هایی که زمان دارای جنبه حیاتی است مثل بیمارستان ها، بسیار حائز اهمیت است.

مکانیزم درب آسانسور